Линда Зечири с медал в Швеция

19-04-2012 00:00
Българката Линда Зечири си осигури поне бронзов медал от Европейското първенство по бадминтон в Карлскруна, Швеция.

Левичарката от София се наложи на четвъртфиналите над чехкинята Кристина Гавнхолт, известна преди като Людикова, с 21:18, 21:18 след 41 минути игра. Седмата в схемата Зечири водеше играта през цялото време и се поздрави със заслужен успех.

Така тя стана първата българка с отличие от европейско за жени и мъже на единично. До момента Неделчева беше донесла единственото отличие – сребърно заедно с Анастасия Руския от Русия на двойки от Манчестър 2010.

За класиране на финала 24-годишната Линда Зечири очаква водачката в схемата Тине Баун от Дания. Защитаващата евротитлата си датчанка надигра шестата поставена Каролина Марин от Испания с 21:7, 11:21, 21:18.

Линда, която е №30 в световната ранглиста, е загубила и двата си мача с бившата номер едно и сегашна №7 в класацията.

Първата ракета на България и трета в схемата на шампионата Петя Неделчева също беше близо до медала – само на две точки, но в крайна сметка отстъпи на Яо Джие от Холандия с 21:18, 20:22, 14:21 след 67 минути на корта.