Неделчева отпадна на полуфинал

31-03-2012 00:00 | Станко Димов
Най-силната българска бадминтонистка Петя Неделчева спря на полуфинал участието си в турнира във Вантаа, Финландия, който е от категория „Интернешънъл Чалънджър”.

Водачката в схемата отстъпи на третата поставена Мишел Ли от Канада с 19:21, 11:21 след 33 минути игра. Всичко започна отлично за Неделчева. В първия гейм тя поведе от самото начало и контролираше напълно нещата на корта до 19:15. След това 28-годишната старозагорка загуби следващите седем разигравания, а с това и частта. Във втория гейм Ли взе преднина и на почивката водеше с 11:8 точки. До края 20-ата в света Петя не оказа сериозна съпротива.

Сигурно едно от обясненията за срива в играта на лидерката на националния ни отбор ще се търси в скорошната травма в рамото.

Вчера Неделчева се наложи в по два гейма над квалификантката Лене Клаусен от Дания и над чехкинята Кристина Гавнхолт.

Днес в четвъртфинален двубой българката успя да победи Карин Шнаазе от Германия с категоричното 21:13, 21:11.