Цвети отстъпи сета от 5:1

22-03-2012 00:00 | Станко Димов
Най-силната българска тенисистка Цветана Пиронкова започна отлично мача си от втория кръг на тенис турнира в Маями, който е от най-високата категория на WTA "Премиер задължителен". Тя поведе с 5:1 гейма срещу 21-ата в схемата Роберта Винчи от Италия, но настъпи спад и загуби с 5:7.

Още в първия гейм Цвети трябваше да отразява три точки за пробив, но се справи блестящо и взе подаването си. След това в нов маратонски гейм пловдивчанката направи брейк при втората си възможност.

В третия сценарият се повтори - пет спасени брейк пойнта от лидерката на националката, преди да поведе с 3:0.

Пиронкова продължи да налага волята си. Българката проби за 5:1. След това сервираше за спечелване на първата част, но допусна връщане на единия брейк, като направи първата си двойна грешка.

Спадът в играта на Цеци продължи и тя допусна Винчи да върне и втория пробив за 5:4, а след това и да изравни. Третият пробив вече означаваше, че италианката ще сервира за сета. Тенисистката от Таранто затвори с гейм на нула. Частта продължи 64 минута.

При успех Цеци ще очаква в третия кръг във Флорида победителката от мача между №10 в схемата Серина Уилямс и Джън Шуай.