Джокович загуби сет, но продължава

14-03-2012 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно Новак Джокович е вече на четвъртфинал на турнира от категория „Мастърс 1000” в Индиън Уелс, Калифорния. Защитаващият титлата си сърбин надделя над Пабло Андухар от Испания с 6:0, 6:7(5), 6:2.

След безапелационна игра в първия сет, Ноле се поотпусна, а Андухар заигра смело иточно. Стигна се до тайбрек. В него ибериецът надделя и взе първи сет на Джокович в турнира.

Но още в първия гейм на следващата част белградчанинът проби сервиса на съперника. Новак повтори упражнението за 5:2 и после уверено затвори мача. Джокович отрази и осемте възможности на съперника за пробив и на свой ред направи 5 от 5 при точките за брейк в своя полза.

Следващият съперник на Ноле ще бъде отново испанец. Това е №12 в схемата Николас Алмагро, който се справи със седмия поставен Томаш Бердих от Чехия с 6:4, 6:0.