Джокович се върна с победа

27-02-2012 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно Новак Джокович започна убедително похода за рекордна четвърта поредна титла на турнира на твърди кортове в Дубай, ОАЕ, който е от категория „АТР 500”.

В първия си мач след титлата в Мелбърн сърбинът се наложи над №72 в света Седрик-Марсел Щеле от Германия с 6:4, 6:2 за един час и 18 минути игра. Ноле направи три пробива от деветте възможности, до които достигна.

„Съперникът ми игра добре, той излезе на корта с мисълта за победа, както и трябва. Доволен съмот начина, по който играх. Нямах много пропадания, постигнах добър ритъм и направих много уинъри. Щастлив съм от първия си мач от 4 седмици насам”, заяви Джокович.

Братът на звездата – Марко, загуби в първия кръг. Скандално получилият "уайлд кард" тенисист отстъпи на квалификанта от Казахстан Андрей Голубьов с 3:6, 2:6.

Квалификантът Лукаш Лацко от Словакия показа характер и спаси шест мачбола, преди да прекърши съпротивата на участващия също с покана Сергей Бубка – младши, с 2:6, 6:2, 7:6(14).