Цеци с нов успех в Доха

16-02-2012 00:00 | Станко Димов
Първата ни ракета Цветана Пиронкова победи с 6:4, 6:1 германската тенисистка Анжелик Кербер в мач от втория кръг на турнира от категория "премиер" в Доха с награден фонд 2 168 400 долара.

46-ата в ранглистата Пиронкова се справи със съперничката си, 22-а в света, само за 1 час и 6 минути. 24-годишната пловдивчанка допусна само един пробив в подаването си - при единствения брейкпойнт за русокосата германка в мача. Българката обаче реализира 4 пробива и записа първата си победа срещу Кербер във втория двубой между двете тенисистки.

В първия сет Пиронкова реализира ранен пробив, което й позволи да сервира за спечелването на частта при 5:3 в нейна полза. Кербер проби и намали изоставането си на 4:5, но веднага след това германката се пропука при свой сервис и сетът приключи. Във втората част Пиронкова даде само гейм на 24-годишната си съперничка и си осигури място в третия кръг.

Следващата противничка на Пиронкова е поставената под №5 в схемата Марион Бартоли, която пък загуби от Кербер на финала в Париж миналата седмица. Бартоли днес разгроми с 6:2, 6:0 испанката Анабел Медина Гаригес.

Пиронкова и Бартоли са играли 5 пъти помежду си до този момент, като българката има само една победа.

С днешния успех Цвети си осигури 125 точки за световната ранглиста и 22 000 долара от наградния фонд. При нова победа и достигане до четвъртфиналите тя ще вземе 225 точки и 44 250 долара.