Квитова и Джокович с бързи успехи

21-01-2012 00:00
Най-високо поставените тенисисти, които се появиха на корта на Australian Open в събота – Петра Квитова и Новак Джокович, се задържаха за кратко.

Втората поставена чешка левичарка приключи след 6:0, 1:0 и отказване на №29 Мария Кириленко от Русия. Първият гейм на двубоя продължи 10 минути преди Квитова да успее да пробие. След това московчанката почти не оказа съпротива и започна да накуцва. При 0:5 Кириленко поиска медицинска пауза за проблеми в лявото бедро. Московчанката беше бинтована, но това не промени нещата и след още два гейма тя се отказа.

На осминафиналите Петра Квитова ще играе срещу продължаващата напред без загубен сет Ана Иванович. Бившата номер едно и финалистка от Мелбърн от Белград надигра американката Ваня Кинг с 6:3, 6:4.

Шампионката от преди 4 години в Австралия Мария Шарапова е също на осминафинал, след като е загубила само пет гейма. Рускинята се справи с германката Ангелик Кербер с 6:1, 6:2. Следващата опонентка на четвъртата в схемата Маша е отново от Германия. Това е №14 Забине Лизицки, която се справи със Светлана Кузнецова от Русия с 2:6, 6:4, 6:2.

При мъжете световният номер едно Новак Джокович спечели за 74 минути срещу Никола Маю с 6:0, 6:1, 6:1. Ноле правеше каквото си поиска от крайната линия и беше безмилостен при ретурите. Следващият съперник на защитаващия титлата си сърбин ще бъде излъчен в дербито Милош Раонич – Лейтън Хюит.

Денят се оказа исторически за тениса в Казахстан. Руснакът Михаил Кукушкин, стана първият представител на страната, достигнал осминафинал в Големия шлем. Кукушкин отстрани в епичен сблъсък 13-ия в схемата Гаел Монфис след 6:2, 7:5, 5:7, 1:6, 6:4. При мачбола в последния гейм французинът направи непонятна двойна грешка.