13-10-2010 15:47 | Станко Димов

Световният номер 1 Рафаел Надал започна с победа участието си на предпоследния за сезона турнир от "Мастърс 1000" сериите в Шанхай.

На старта испанецът пречупи с "класическото" 6-4, 6-4 Станислас Вавринка (Швейцария) след час и половина игра.

Мачът започна напълно по вкуса на Надал - с пробив още в първия гейм. Това обаче не сломи Вавринка, който до края на сета имаше своите шансове да изравни резултата, но Рафа издържа на атаките.

През втората част Надал повтори сценария и след втори заветен пробив си гарантира място в следващата фаза. Там негов съперник ще бъде първата ракета на Австрия Юрген Мелцер.

"Вавринка е добър играч и това със сигурност е хубава победа за мен. Победата бе тежко постигната, но съм имал и къде по-трудни дни," призна Надал, който има седем победи от седем мача със Стан.

Следващият съперник на световния номер 1 е Юрген Мелцер.

Категорични победи във втори кръг записаха също Давид Ферер и Жо-Вилфред Цонга. Испанецът пребори Томас Белучи, а французинът се справи със Сам Куери.

По-рано през деня победи постигнаха още Новак Джокович и Анди Мъри. Контузия пък попречи на Анди Родик да продължи напред.