България победи шампиона САЩ

06-01-2012 00:00 | Станко Димов
Отборът на България завърши с гръмка победа участието си на турнира за смесени тенис състави "Хопман къп" в Пърт, Австралия. Григор Димитров и Цветана Пиронкова се наложиха с 2-1 над шампионите от 2011 година от Съединените щати. Гришо разби Марди Фиш и регистрира първи успех над тенисист от Топ 10.

Крайният успех дойде при смесените двойки. В мач от само един сет Григор и Цеци се разправиха с Фиш и Бетани Матек с 8:5 гейма за 50 минути игра.

Първата ни ракета при тенисистите Григор Димитров размаза световния №8 Марди Фиш с 6:2, 6:1 за по-малко от час игра. С големия си успех 20-годишният хасковлия, който е №76 в ранглистата, изравни резултата на 1-1.

В първата среща от двубоя Цвети Пиронкова отстъпи на Бетани Матек с 4:6, 4:6, като пропусна възможности да направи първа пробив за 5:3 в първия сет.

Дебютантът България остана втора в група "А" на турнира с успехи над Дания и САЩ с по 2-1 и загуба от абсолютния фаворит Чехия с 1-2. На финала на 24-ото издание на "Хопман къп" Квитова и Бердих излизат срещу Франция в състав Бартоли и Гаске.