Европейски финал в Доха

21-10-2011 00:00 | Станко Димов
Джеймс Уилстроп от Англия и Грегори Готие от Франция ще спорят за титлата на турнира от Световните серии по скуош в катарската столица Доха. При жените Никол Дейвид от Малайзия ще защитава титлата си срещу ирландката Маделин Пери.

Шестият поставен Готие (на снимката) острани на полуфинал шампиона от 2010 година Карим Дарвиш от Египет с категоричното 11:8, 11:4, 11:1 след 42 минути игра. Мачът беше равностоен само до средата на първия гейм, след което бившият номер едно от Екс-ан-Прованс наложи пълен контрол.

„Чувствах се перфектно на корта. Бях щастлив да играя и да поддържам нивото си до края на срещата”, не скри задоволството си Грегори Готие, който загуби финала в Доха през 2007 година.

В другия двубой №4 в схемата Джеймс Уилстроп продължава без загубен гейм, след като се наложи над австралиеца Стюарт Бозуел с 11:8, 11:3, 11:9 за почти един час.

При жените водачката Никол Дейвид елиминира третата поставена Рейчъл Гринам (Австралия) след 11:6, 4:11, 11:6, 11:8. Четвъртата Маделин Пери пък победи египтянката Нур ел Тайеб с 11:9, 19:17, 11:9 след 61 минути игра.