Мъри детронира Надал в Токио

09-10-2011 00:00 | Станко Димов
Вторият поставен на турнира на хард в Токио („АТР 500”) Анди Мъри спечели титлата. На финала 24-годишният тенисист от Дънблейн детронира шампиона от миналото издание и водач в схемата Рафаел Надал с 3:6, 6:2, 6:0 за два часа и 15 минути. Британецът спечели последните осем гейма в двубоя.

В първата част Рафа успя да постигне един пробив и това бе достатъчно той да поведе с един сет аванс след 46 минути игра.

В следващата част Мъри нанесе първи удар. Той проби в един маратонски гейм, в който успя при третата си възможност, за да поведе с 3:1. Веднага след това испанецът поведе с 40:0. Британецът спаси трите брейк пойнта с три аса. След това отрази и още една опасност за връщане на пробива, преди да затвърди, което беше повратния момент в мача. Анди направи нов брейк в заключителния гейм и изравни частите след един час и 46 минути.

Мъри продължи да чете отлично началния удар на Надал и го проби за 2:0 гейма в решаващия сет. Рафа окончателно сдаде титлата при 0:4. Испанският левичар сервираше за оставане във финала при 0:5, след като бе загубил подаването си в предишните три случая. Анди спечели на нула и вдигна триумфално ръце.

Шотландецът записа пета победа срещу Надал в 18-ия им мач, но първа за сезона, в който претърпя четири загуби от него.

Анди Мъри взе 20-а титла в кариерата си и четвърта за 2011 година, след тези в Куинс клъб, Синсинати и миналата седмица в Банкок. Шампионът в Токио взе чек за 295 000 долара и 500 точки за световната ранглиста. За финалиста Надал останаха 133 000 долара и 300 точки за класацията на АТР.