Испания и Аржентина водят с по 2-0

16-09-2011 00:00 | Станко Димов
Тенисистите на Испания поведоха с 2-0 победи на Франция в полуфинален сблъсък от неофициалното световно отборно първенство Davis Cup. Най-напред Рафаел Надал се наложи над Ришар Гаске с 6:3, 6:0, 6:1, а по-късно и Давид Ферер победи Жил Симон с 6:1, 6:4, 6:1. Надал показа добра физическа кондиция и даде само четири гейма на своя съперник в 30-градусовата жега в Кордоба.

Давид Налбандян победи Виктор Троицки с 6:4, 4:6, 6:2, 6:3 и Аржентина поведе на шампиона Сърбия с 1-0 в полуфинален двубой в Белград. Съперник на Налбандян трябваше да бъде световният номер едно Новак Джокович, но той се оплака от болки в кръста и отстъпи място си на Троицки. По подобен сценарий се разви и четвъртфиналът с Швеция, където Ноле пропусна сингъла. Във втория мач в "Београдска Арена" Хуан Мартин дел Потро се наложи над Янко Типсаревич със 7:5, 6:3, 6:4.

Световният номер 3 Роджър Федерер победи Лейтън Хюит със 6:7, 7:5, 6:2, 6:3 във втория мач от плейофа за влизане или оставане в Световната група на Davis Cup между отборите на Австралия и Швейцария и по този начин изравни общия резултат в двубоя. По-рано тази сутрин Бърнард Томич се наложи над Станислас Вавринка и даде преднина на кенгурата.