Надал тръгна с трудна победа

31-08-2011 00:00 | Станко Димов
Защитаващият титлата си Рафаел Надал от US Open стартира участието си в турнира тази година с трисетова, но трудна победа. Вторият в схемата испанец преодоля Андрей Голубьов от Казахстан с 6:3, 7:6(1), 7:5 след два часа и 49 минути игра. Световният номер едно Новак Джокович пък разбра с кого ще играе във втори кръг.

Рафа беше далече от най-добрата си форма срещу съперник, който през този сезон беше записал шест победи в 30 мача. Изненадващо Голубьов вдъхновено диктуваше разиграванията и разкарваше именития си съперник от ъгъл в ъгъл, като пускаше и смъртоносни къси топки.

Във втората част шампионът от Roland Garros губеше с 2:5. Той показа забележителния си характер и успя да направи обрат, като спечели следващите пет гейма, за да стигне до тайбрек.

„Имах малко късмет, за да спечеля в три сета днес. Андрей играеше много бързо и ме затрудни максимално. Важното е, че успях да победя”, призна след срещата Рафаел Надал. Следващият му съперник в Ню Йорк ще бъде коравият французин Никола Маю. Той направи пълен обрат срещу колумбиеца Роберт Фара – 3:6, 6:7(4), 6:2, 6:4, 6:0.

Водачът в схемата Новак Джокович се задържа на корта вчера само 44 минути. Двубоят му с първия ирландец в схемата на Откритото първенство на САЩ Конър Нилънд приключи при резултат 6:0, 5:1. Тогава съперникът на Ноле се отказа заради стомашни проблеми в следствие на хранително отравяне.

Сърбинът научи следващия си опонент. Това ще бъде аржентинецът Карлос Берлок, който надигра Пере Риба от Испания със 7:5, 6:0, 6:1. 28-годишният южноамериканец тръгна зле, но в края взе 14 от последните 15 гейма.