Мъри спря Джокович

21-08-2011 00:00
Анди Мъри спечели турнира от сериите „АТР Мастърс 1000” в Синсинати за втори път в кариерата си след 2008 година. Четвъртият в схемата шотландец се наложи на финала над световния номер едно Новак Джокович с 6:4, 3:0 и отказване на сърбина заради травма в рамото.

Така шотландецът нанесе втората загуба на Ноле за 2011-а при 53 спечелени двубоя от него. Анди проби още в първия гейм на двубоя. Белградчанинът успя да изравни при 3:3. Тутакси обаче Мъри направи нов брейк след като в разиграване от над 40 удара завърши с прецизен пасингшот. До края на сета британският тенисист не допусна грешка и го спечели.

Между сетовете Джокович се оплака на треньора си, че има проблеми с дясното рамо. Втората част беше абсолютно протоколна. Шотландецът доминираше, а съперникът му почти не се движеше по корта. И така при 3:0 за Анди с два брейка Ноле обяви, че се отказва. Минути след това над Синсинати се изля проливен дъжд.

Така Мъри спечели втора титла за сезона след тази на трева в „Куинс клъб”, Лондон през юни. За нея четвъртият в ранглистата шотландец заслужи и 1000 точки за класацията, както и чек за 496 000 долара.

Състоянието на Новак Джокович ще стане ясно утре, но контузията дни преди началото на US Open на 29 август притесни сериозно неговите родители и треньора му Мариян Вайда.