Зечири приключи на световното

09-08-2011 00:00 | Станко Димов
Втората ракета на България в бадминтона при жените Линда Зечири отпадна на световното първенство в Лондон. Левичарката загуби във втория кръг на водачката в схемата Ван Шисян от Китай с 11:21, 14:21 след 36 минути игра.

В първия гейм имаше равенство при 6:6 точки, но след това азиатката натрупа аванс и затвори частта в своя полза. Във втория гейм българката стигна до 12:13, но отново Ван се отскубна и спечели мача.

Така само №12 в схемата при жените Петя Неделчева остана да представя страната ни, след като вчера отпадна и смесената двойка Стилиян Макарски/Дияна Димова.

Като поставена Неделчева почиваше в първия кръг, а в сряда ще играе срещу италианката Агнезе Алегрини. При успех 28-годишната старозагорка вероятно ще се изправи на осминафинал срещу третата в схемата Ван Син от Китай.

Шампионатът на планетата се провежда в зала „Уембли Арина”. Там ще се състои и олимпийският турнир през 2012 година, така че това е един вид генерална репетиция и за организаторите, и за състезателите.