Димитров срещу американец

19-07-2011 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Григор Димитров научи съперника са на турнира в Атланта, щата Джорджия, който е на твърди кортове и от категорията „АТР 250”. Това е американският квалификант Раджийв Рам. Двубоят е тази нощ. Той е трети в програмата на първи корт, която започва в 23:00 часа наше време.

Рам е на 27 години и е едва №272 в световната ранглиста, където Григор е 59-и. Хасковлията е играл веднъж срещу този съперник и има лоши спомени. На 10 ноември 2010 година, на чалънджъра в зала в Аахен (Германия), четвъртият поставен в схемата Димитров отстъпи в първия кръг на американеца от индийски проиход с 6:3, 6:7(5), 6:7(4).

Тогава Гришо взе първата част и направи пробив във втората за 6:5 гейма. Но той беше върнат и макар че в тайбрека българинът водеше с 3:1 точки загуби. Мачът се реши с втори тайбрек, в който отново защитаващият титлата си в Аахен Раджив Рам надделя.

При успех Димитров ще вземе 20 точки за класацията на АТР и 9265 долара от наградния фонз. На осминафининалите той ще очаква победителя от двубоя на бившия номер едно Лейтън Хюит от Австралия с квалификанта от Съединените щати Филип Симъндс.