Джокович с травма, Сърбия поведе

08-07-2011 00:00 | Станко Димов
Номер едно в световния тенис Новак Джокович се отказа в последния момент от мача си на сингъл от четвъртфиналите на Davis Cup срещу Ервин Елешкович в залата в Халмстад. Сърбия вече води с 2-0 победи.

Във втория сингъл за деня в мача между Сърбия и Швеция Ноле ще бъде заменен от Янко Типсаревич. Причина за отказа от участие на шампиона на Wimbledon за 2011 година е контузия в коляното на левия крак.

Все още не е известно дали Новак Джокович ще участва в някой от останалите двубои на Сърбия срещу Швеция.

Шведът Михаел Рюдерстед, който е едва №297 в света, игра срещу Виктор Троицки в първия мач за деня. Сърбинът успя да спечели с 6:3, 6:1, 6:7(6), 7:5 след два часа и 49 минути игра. Белградчанинът реши срещата с пробив в 12-ия гейм на последния сет. Така гостите записаха първи успех в четвъртфиналната среща.

След това Типсаревич се наложи над Елешкович с 6:2, 1:0 и отказване на шведа, заради контузия. Срещата продължи едва 44 минути. Така Сърбия се нуждае от само още един успех, за да се класира на полуфинал срещу Аржентина.

За двойките в събота капитанът Богдан Обрадович е заявил Ненад Зимонич и Янко Типсаревич. Срещу тях Томас Енквист ще пусне финалиста от Wimbledon Роберт Линстед и Симон Аспелин.