Возняцки и Шарапова мачкат

25-06-2011 00:00 | Станко Димов
Водачката в схемата на Wimbledon Каролине Возняцки и шампионката от 2004 г. Мария Шарапова записаха бързи победи, за да се класират за осминафиналите в Лондон.

Световната номер едно от Дания Возняцки изигра първия си мач на централния корт. Тя се наложи над родената в Братислава, но представяща Австралия Ярмила Гайдошова с 6:3, 6:2 за 66 минути. Скандинавката от полски произход проби веднъж в първия сет и два пъти във втория, за да сломи съпротивата на 27-ата в схемата етническа словачка.

Следващата съперничка на Каро също е родена в Братислава. Това е №24 Доминика Цибулкова. Словашкото миньонче се разправи с 16-ата поставена Юлия Гьоргес от Германия с 6:4, 1:6, 6:3. Возняцки води с 6-2 победи срещу Доминика. Тази година Цибулкова я победи в Сидни с 6:3, 6:3, а след това загуби на Откритото първенство на Австралия с 4:6, 3:6.

Петата в Лондон Шарапова се справи с чехкинята Клара Закопалова също с 6:2, 6:3. Този път най-добре печелещата спортистка в света изглеждаше по-уверена, отколкото в мача срещу Лора Робсън. Вторият сет започна добре за Закопалова, която поведе с 3:1 гейма. Но Маша се мобилизира, заигра още по-агресивно, взе пет поредни игри, а с това и мача.

В следващата фаза Мария Шарапова се изправя срещу Пън Шуай. Китайката, която е №20 в схемата, надигра Мелинда Чинк от Унгария с 6:2, 7:6(5).

Шестата поставена Франческа Скиавоне отпадна по много драматичен начин. 31-годишната италианка отстъпи на Тамира Пашек от Австрия с 6:3, 4:6, 9:11 като само последният сет продължи над два часа. В него Франка направи пробив за 8:7 и сервираше за мача, но Пашек направи рибрейк, а после и нов пробив, за да запише неочакваната победа.