Родик отпадна, Ферер се спаси

24-06-2011 00:00 | Станко Димов
Поставеният под номер 7 в схемата Давид Ферер се класира за третия кръг на Wimbledon. Испанецът надделя над младия американски талант Райън Харисън с 6:7 (6), 6:1, 4:6, 6:3, 6:2 в мач, който започна вчера и днес бе доигран от 4:2 гейма в четвъртия сет.

Трикратният финалист в Лондон и осми поставен Анди Родик обаче приключи участието си в третия кръг след загуба с 6:7 (2), 6:7 (2), 4:6 от непоставения испанец Фелисиано Лопес (на снимката). Срещата продължидва часа и 18 минути.

Още две срещи при мъжете, които започнаха в четвъртък, се доиграха днес. Номер 11 в схемата Юрген Мелцер (Австрия) елиминира руснака Дмитрий Турсунов с 6:3, 2:6, 7:6 (5), 7:6 (1), а 18-годишният австралиец Бърнард Томич постигна впечатляващ обрат от 0-2 сета срещу руския тенисист Игор Андреев - 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:1.

Французинът Ришар Гаске пък вече е на осминафиналите, след като в двубой от трети кръг разби с 6:3, 6:2, 6:4 италианеца Симоне Болели.