Иванович в ІІІ кръг, пак взе сет на нула

23-06-2011 00:00 | Станко Димов
Бившата номер едно в тениса Ана Иванович продължава с впечатляващото се представяне в Лондон. Сръбкинята, която е №18 в схемата, разгроми Елени Данилиду от Гърция с 6:3, 6:0 и се класира за третия кръг на Wimbledon с общо четири загубени гейма. Бързи успехи записаха още две поставени тенисистки – Светлана Кузнецова и Доминика Цибулкова. Скиавоне пък спечели на връх рождения си ден, а Серина загуби сет, но продължава.

Ана губеше с 1:3, след което заигра агресивно и точно и спечели оставащите 11 гейма в срещата, която продължи общо 56 минути. Белградчанката наниза осем аса и записа общо 25 печеливши удари при 11 непредизвикани грешки, четири от които двойни. Гръцката ветеранка иваше само девет уинъра и 16 непредизвикани грешки (седем двойни).

В първия кръг 23-годишната Иванович разгроми американката Мелани Уден с 6:0, 6:1. Следващата й съперничка ще бъде определена в двубоя между №13 Агниешка Радванска от Полша с чехкинята Петра Четковска. В последните си осем турнира от Големия шлем Ана едва за втори път стига до трети кръг. В Лондон тя игра полуфинал през 2007 година.

Шестата поставена Франческа Скиавоне се наложи над Барбора Захлавова Стрицова от Чехия със 7:5, 6:3. Италианката триумфира точно на 31-ия си рожден ден.

Защитаващата титлата си Серина Уилямс загуби сет, но пак оцеля. Седмата в схемата американка надделя над Симона Халеп от Румъния след 3:6, 6:2, 6:1 за час и 47 минути игра. След катастрофален първи сет Уилямс се окопити и показа шампионска игра.

Кузнецова, която е поставена под №12, се справи с бившата шампионка от „Алианц къп” в София Александра Дюлгеру. Мощната рускиня разби румънската тенисистка с 6:0, 6:2 само за 51 минути като първия сет беше едва 17 минути.

24-ата в Лондон Цибулкова победи словенката Полона Херцог с 6:1, 6:2 за малко повече от един час игра. Словашкото миньонче направи по два пробива във всеки сет и не даде на опонентката си да стигне до нито един брейк пойнт.