Рафа с успех след 2 часа игра

20-06-2011 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно в тениса Рафаел Надал започна успешно защитата на титлата си на Wimbledon. Испанският левичар се наложи с 6:4, 6:2, 6:2 Майкъл Ръсел от Съединените щати. Двубоят на централния корт и продължи два часа без две минути. Това бе 15-а поредна победа за него в Лондон.

Водачът в схемата започна неуверено срещу №90 в света. Рафа допусна пробив за 2:4 гейма. От този момент обаче носителят на десет титли от Големия шлем вдигна оборотите. Той спечели четири поредни гейма и след 46 минути игра взе сета.

Устремът на носителя на десет титли от Големия шлем продължи и във втората част, в която той стартира с ранен пробив и поведе с 2:0. Последва още един за 4:1, след което самият Надал изпусна подаването си в шестия гейм. До края испанецът нямаше никакви проблеми и с още един пробив и безпроблемен сервис гейм взе втория сет при 6:2.

В третата част с два бързи пробива Надал окончателно обезкуражи Ръсел. Рафа завърши мача с 14 непредизвикани грешки – две двойни, и 35 печеливши удари, четири от тях асове.

Следващият съперник на двукратния шампион от Лондон е отново янки. Това е „щастливият губещ” Райън Суитинг, който направи пълен обрат срещу испанеца Пабло Андухар, за да го победи с 3:6, 4:6, 6:1, 7:6(1), 6:1.