Димитров поведе на Белучи, но загуби

06-06-2011 00:00 | Станко Димов
Григор Димитров напусна турнира Куинс в Лондон след загуба в първия кръг от бразлиеца Томас Белучи с 6:3, 6:7(8), 2:6. Григор Димитров спечели първата част от двубоя си срещу левичаря, който е №11 в схемата. Българинът взе частта срещу 30-ия в света левичар с 6:3.

Гришо успя да направи пробив при единствената си възможност. Българинът се защити успешно срещу бразилеца. В деветия гейм Белучи дръпна с 40:15 и бе на път да върне пробива, но Димитров устоя. На свой ред 20-годишната ни първа ракета на три пъти стигна до сетболове. При четвъртата възможност Григор успя и затвори частта след 33 минути игра.

Димитров постигна три аса и вкарваше 55 процента от първия си сервис. Гришо реализира внушителните 90 процента (19 от 21) точки при разиграно първо свое подаване.

Вторият сет беше много изравнен и мина без нито един пробив. Цели осем аса записа Григор срещу два на своя съперник. В тайбрека българинът имаше мачбол при 7:6 точки, но в крайна сметка загуби с 8:10.

След изтощитетелния втори сет Григор рухна в началото на третия. Беше пробит в първите си два сервис гейма, след което последва лесна победа за Белучи в сета с 6:2.

Следващата седмица 64-ият в света българин е заявен за турнира в Ийстборн, Великобритания, който е последна проверка преди началото на Wimbledon.