Давид Ферер убедителен на старта

22-05-2011 00:00 | Станко Димов
Седмият в схемата на турнира от Големия шлем Roland Garros Давид Ферер започна с бърза победа. №19 Марин Чилич обаче отпадна от друг испанец – Рамирес Идалго. Станислас Вавринка изгуби сет, но продължава.

Ферер надигра финландския левичар Ярко Ниеминен с 6:3, 6:3, 6:1 за по-малко от час и половина игра на централния корт „Филип Шатрие” в Париж. Испанецът направи общо пет пробива, като не позволи на съперника си да достигне дори до брейк пойнт.

Във втория кръг в Париж испанецът ще се изправи срещу победителя от срещата между представителя на домакините Жулиен Бенето и португалеца Руи Мачадо.

Хърватинът Чилич бе разнебитен от №99 в световната ранглиста Рубен Рамирес Идалго, който го надигра със 7:6(5), 6:4, 6:4. В първата част Мръня направи пробив и при 6:5 гейма сервираше за сета. Но испанецът направи рибрейк и се стигна до тайбрек. В него Рамирес Идалго бе по-концентрирания. В следващите два сета той проби по веднъж и си осигури неочаквания успех.

№14 в схемата Вавринка надделя над 178-ия в света французин Огюстен Женс след 4:6, 6:3, 6:4, 6:2 след повече от два часа игра. Швейцарецът беше изненадан в първия сет, допусна пробив и заслужено загуби. Но след това Станислас се мобилизира и взе своето.