Ноле пак надигра Рафа

15-05-2011 00:00
Вторият в световната ранглиста Новак Джокович записа четвърти пореден успех над лидера в класацията Рафаел Надал във финал на турнир от сериите „Мастърс 1000” тази година и втора на клей. В Рим 23-годишният сърбин се наложи над левичаря от Манакор с 6:4, 6:4 за два часа и 12 минути игра. Така Ноле отбеляза и своята 39-а последователна победа.

Мачът се завърза от самото начало. Точките се печелеха по правило след дълги разигравания и красива игра. Ноле проби за 5:3, след две поредни непредизвикани грешки на Надал. След това сърбинът сервираше за сета. Но Рафа стигна до 40:15 и направи рибрейк при втората възможност след като ударът на Джокович спря в мрежата. Белградчанинът не спря да преследва успеха. Още в следващия гейм той стигна до сетбол и го реализира с топка по късия диагонал. Частта продължи 56 минути.

Новак продължи да налага волята си. Той спечели за трети пореден път подаването на световния номер едно за 2:0, като реализира третата си точка за пробив в гейма. Но Рафа показа твърд характер и върна брейка. Развръзката настъпи в десетия гейм. При сервис на Надал Джокович поведе с 40:0. Но испанският левичар изравни след две отлични начални удара и силна игра. После обаче Ноле стигна до четвърта шампионска точка и този път успя в разиграване, в което мрежата на два пъти променяше траекторията на топката.

Така сърбинът продължи великолепната си серия и спечели седма титла за 2011 година и общо 25-а в кариерата си. Битката между Джокович и Надал ще продължи на Roland Garros, където испанецът може да сдаде първото място в ранглистата на Ноле.