Квитова взе титлата в Мадрид

08-05-2011 00:00 | Станко Димов
Чехкинята Петра Квитова спечели титлата на силния турнир на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4,5 милиона долара. Състезанието е от сериите "премиер задължителен".

На финала мощната левичарка победи четвъртата в схемата Виктория Азаренка от Беларус със 7:6 (7:3), 6:4 след един час и 42 минути игра. За Квитова, която е номер 18 в световната ранглистата, това е трета титла в кариерата.

Чехкинята ще се изкачи утре до рекордното 10-то място в света за пръв път в кариерата си. 21-годишната Квитова направи четири пробива в мача и допусна три на тенисистката от Минск. Петра наниза впечатляващите 40 печеливши удари при 34 непредизвикани грешки, срещу 10 уинъра и 21 грешки за Вика.

Азаренка, която вчера спечели титлата на двойки с Мария Кириленко, ще се изкачи до четвърто място в света, след като от началото на сезона има 25 победи и само 7 загуби.