Надал победи и е на финал

07-05-2011 00:00
Рафаел Надал продалжава с победната си серия, която вече се състои от 37 мача, след като победи Роджър Федерер на полуфинала в Мадрид. Испанецът, надигра Федерер с общ резултат 5:7, 6:1, 6:3 и ще се бори за трета титла на червено за последния месец.

Това бе 16-та победа за Надал в общо 24 мача срещу швейцареца. Испанецът поведе с пробив с 2:0. След това Федерер си върна пробива, успя да поведе с 6:5, след като губеше с 0:40 при свой сервис, а в следващия гейм направи пробив за 7:5.

След това обаче Надал контролираше изцяло събитията на корта. Той поведе с 5:0 във втория сет, който спечели с 6:1. В третата сет испанецът поведе с 3:1 след пробив и до края на мача удържа преднината си. 24-годишният испанец спечели турнирите в Монте Карло и Барселона през април.

На финала Надал ще срещне Джокович, който победи Томас Белучи с резултат 4:6, 6:4, 6:1. Преди да достигне до полуфинала Белучи срещна Анди Мъри и Томас Бердих. Сърбинът спря победния му ход след два часа и девет минути игра. Джокович няма загуба от началото на годината в цели 30 мача, докато испанецът е непобеден на клей от две години.

А тук можете да видите видео с най-добрите моменти от полуфиналите.