Рафа с лесна победа, Роджър игра 3 тайбрека

04-05-2011 00:00
Световният номер едно в тениса Рафаел Надал започна успешно защитата на титлата си на турнира в Мадрид от сериите „Мастърс 1000”. Победа спечели и вторият поставен Новак Джокович, който вече е на една от рекорда на Иван Лендъл за най-много поредни победи от началото на календарна година. Третият в схемата Роджър Федерер обаче игра три тайбрека срещу Фелисиано Лопес и спаси два мачбола, преди да победи. На трибуните на комплекса "Ла Каха магика" беше и най-скъпият футболист в света Кристиано РОналдо.

Рафа се справи с Маркос Багдатис от Кипър с категоричното 6:1, 6:3 за един час и 22 минути игра. Левичарят от Манакор направи четири пробива в подаването на съперника, като не му позволи дори да стигне до брейкбол.

Следващият съперник на Надал изглежда много по-сериозен. Това е аржентинецът Хуан Мартин дел Потро, който просто унищожи Марин Чилич с 6:3, 6:0. Рафа и Хуан Мартин са играли осем пъти до този момент, като испанецът води с 5-3 победи.

Джокович се справи академично с южноафриканеца Кевин Андерсън с 6:3, 6:4, като направи по един пробив във всеки сет в срещата, продължила един час и 40 минути. Така Ноле взе 28-а поредна победа за 2011 година и удължи серията си на общо 30 мача без поражение.

На осминафиналите 23-годишният сърбин се изправя срещу представителя на домакините Гийермо Гарсия-Лопес. Испанецът преодоля Тимо де Бакер от Холандия с 6:2, 6:3.

Федерер надигра Лопес със 7:6(13), 6:7(1), 7:6(7) след почти три часа на корта. В заключителния сет швейцарецът стана жертва на неумението си да реализира точки за пробив, като профука три при 3:2 гейма. В последния тайбрек левичарят Лопес поведе с 5:2 точки и имаше два мачбола - първият при 6:5, но в крайна сметка Федерер надделя. Двамата тенисисти направиха 266 разигравания в двубоя и забиха общо 48 аса - 25 за Роджър.