Zagorka Tennis Cup пак сменя формата

19-04-2011 00:00 | Станко Димов
На 30 април започва 16-ото поред издание на тенис веригата Zagorka Tennis Cup. За трета поредна година се сменя формата на състезанието, което тази година ще включва три турнира от сериита „Фючърс” във Варна, Пловдив и София. Миналата година имаше състезания Про-ам, а по-миналата - чалънджър с награден фонд 100 000 долара.

ТК „Черно море-Елит” във Варна, ТК „Локомотив” в Пловдив и ТК „Левски-София” ще бъдат домакини на турнирите през април и май месец, които са с награден фонд 10 000 долара всеки. В състезанията ще се включат едни от най-добрите български тенисисти и чуждестранни състезатели от различни страни с позиции в ранглистата на ATP.

„Вярна на своя дългосрочен ангажимент в подкрепа и развитие на българския тенис, и през тази година Загорка ще предостави най-доброто тенис изживяване за почитателите на този спорт. След като през миналата година предложихме истински спектакъл с присъствието на световната тенис звезда Борис Бекер, сега отправяме предизвикателство към професионалистите от България и чужбина, които ще имат възможността за развитие през годината в класацията на ATP. Пожелаваме успех на всички участници в Zagorka Tennis Cup и нека най-добрите победят”, споделя Рууд ван ден Ейнден, генерален мениджър на Загорка.

Дългогодишният партньор на Загорка – Тенис клуб „Левски-София”, за поредна година организира фючърсите в турнира. Първият от тях започва в ТК „Черно море-Елит” във Варна на 30 април (квалификации: 30 април – 2 май, основна схема: 3–8 май). Тенис клуб „Локомотив” в Пловдив ще приеме втория турнир от 7 май (квалификации: 7–9 май, основна схема: 10–15 май), а последният турнир ще бъде на кортовете на тенис клуб „Левски” в столицата (квалификации: 14-16 май, основна схема: 17-22 май). Победителят във всяко състезание получава $ 1300 и 17 ATP точки, завършилият на второ място - $ 900 и 9 ATP точки, а класиралият се на трето място – $ 480 и 5 ATP точки. Останалият награден фонд се разпределя между другите призови класирания.

От българска страна в турнирите ще участват най-добрите тенисисти: Тихомир Грозданов, Тодор Енев, Валентин Димов, Иво Трайков, Димитър Кузманов, Петър Трендафилов, Серафим Грозев, Александър Лазов и други. Първите ни две ракети Григор Димитров и Димитър Кутровски няма да играят.