Енев и Грозданов на полуфинал

14-04-2011 00:00 | Станко Димов
Шампионът от 2005 година Илия Кушев получи травма и отпадна на четвъртфиналите на традиционния турнир по тенис за мъже "Сарженор Къп" с награден фонд 2500 лева, който се провежда на червените кортове на ТК "Левски" в Борисовата градина в София.

Поставеният под номер 6 Кушев падна лошо след подхлъзване в началото на третия сет и се отказа при резултат 6:1, 5:7, 0:3 в мача срещу бившия си съотборник от националния отбор и втори в схемата Тодор Енев. Така Енев, победител от турнира през 2007 година, очаква Александър Лазов за място на финала. Номер 3 Лазов надделя над осмия Румен Господинов с 6:7(1), 6:0, 6:3.

Водачът в схемата Тихомир Грозданов продължава напред без загубен сет. Грозданов, четирикратен финалист през 2006, 2008, 2009 и 2010 година, победи без особени затруднения квалификанта Георги Йорданов с 6:2, 6:3. Той ще срещне на полуфиналите петия в схемата Андреас Нейков, който се справи с друг квалификант Йозеф Казнец с 6:0, 6:1.