Веснина спря шампионката

08-04-2011 00:00 | Станко Димов
Рускинята Елена Веснина поднесе най-голямата изненада в третия кръг на турнира на зелен клей в Чарлстън, Съединени щати, който е от категорията "премиер" и е с награден фонд 721 000 долара. Тя отстрани защитаващата титлата си и втора в схемата австралийка Саманта Стоусър с 6:4, 6:1. Срещата продължи един час и 28 минути.

На четвъртфиналите Веснина очаква Юлия Гьоргес. Германката пък победи петата поставена Шахар Пеер от Израел с 6:2, 6:3. До момента рускинята и Гьоргес са играли два пъти като Елена има два успеха.

Водачката в световната ранглиста Каролине Возняцки също продължава след изключително труден успех. Датчанката надигра Барбора Захлавова Стрицова от Чехия със 7:6(6), 7:6(9) след повече от два часа и половина игра.

Каро успя да приключи срещата едва при шестия си мачбол. При 9:8 във втория тайбрек пък чехкинята имаше сетбол. Следващата съперница на Возняцки е Янина Викмайер от Белгия. Тя се наложи над грузинската квалификантка Ана Татишвили с 6:4, 7:5.