Джокович пак би Надал за титлата

03-04-2011 00:00 | Станко Димов
Вторият в схемата на турнира от сериите „Мастърс 1000” в Маями Новак Джокович спечели трофея. На финала 23-годишният сърбин надигра водачът в ранглистата на АТР Рафаел Надал с 4:6, 6:3, 7:6(4) в двубой, продължил три часа и 21 минути. Новак записа 24-а поредна победа за 2011 година и общо 26-а. Той надигра Рафа и на финала в Индиън Уелс преди две седмици.

В първата част Надал поведе с два пробива с 5:1. Ноле върна единия и доведе нещата до 4:5, но в десетия гейм испанецът сервира за сета и успя да го спечели, след като форхендът на съперника му спря в мрежата.

В следващата част Джокович проби за 2:0 гейма и до края не позволи брейка да бъде върнат.

Никой от двамата големи играчи не рискува в решителния сет. Всеки печелеше подаванията си – къде по-лесно, къде по-трудно. Закономерно се стигна до тайбрек. На смяната на полетата сърбинът водеше с 4:2 точки. След това увеличи преднината си до 6:2 и вече имаше на свое разположение четири мачбола. Надал отрази първите два, но при третия Ноле успя да приключи двубоя и да вземе титлата в Маями за втори път след 2007 година.
.
Така Джокович записа девета победа от 25 мача срещу Рафа, но и втора поредна. За 22-ата си купа (и четвърта за година) белградчанинът заслужи 1000 точки за световната ранглиста и чек за 611 000 долара. За световният номер едно останаха 600 точки и 298 200 долара.