Джокович даде само гейм

26-03-2011 00:00 | Станко Димов
Намиращият се в супер форма Новак Джокович записа 21-а поредна победа. В среща от втория кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000” в Маями поставеният под №2 сръбски тенисист прегази Денис Истомин от Узбекистан с 6:0, 6:1. Робин Сьодерлинг оцеля в трисетов трилър, а Анди Мъри продължава да няма победа от януари.

Ноле игра на високо ниво в целия мач. Следващият му съперник е американецът Джеймс Блейк, който се наложи в драматичен сблъсък над Томас Белучи от Бразилия с 2:6, 6:4, 7:6(6).

„Всичко беше перфектно. Повечете от ударите ми се превръщаха в уинъри и така допуснах малко грешки. Свеж съм умствено и съм мотивиран да продължа с успехите. Очаквам нови предизвикателства”, заяви самоувереният Джокович, който вдигна купите в Мелбърн, Дубай и Индиън Уелс през 2011 година.

Четвъртият в света и схемата в Маями Робин Сьодерлинг си осигури интересен мач срещу Хуан Мартин дел Потро в третия кръг. Шведът трябваше да направи обрат, за да се наложи над хърватина Иван Додиг с 3:6, 6:2, 6:4. Аржентинският гигант се справи също в три сета с кошмара на Сьодерлинг Филип Колшрайбер от Германия, който го спря и в Индиън Уелс преди дни. Дел Потро спечели след 6:7(3), 6:4, 7:5.

Трагичното представяне на петия в света Анди Мъри продължава. Той няма успех от полуфинала на Australian Open и записа четвърта поредна загуба. Този път шотландецът падна от квалификанта Алекс Богомолов с 1:6, 5:7. В Калифорния преди две седмици друг янки от квалификациите – Доналд Йънг, отстрани Мъри във втори кръг. Анди изглеждаше вял, апатичен и без самочувствие срещу съперник, който е извън Топ 100 на ранглистата.

„Нямам постоянство в която и да е част от моята игра. Не се представих добре, а съперникът ми рядко пропускаше, особено в първия сет, което ме затрудни максимално. Опитах се да променя нещата във втория, да намеря начин да спечеля, но просто ми липсваше искрата”, призна отчаяният Анди Мъри след поражението.