Димитров започва на корт №1

24-03-2011 00:00
Григор Димитров започва в четвъртък участието си в основната схема на турнира от категорията „Мастърс 1000” в Маями. Преодолелият квалификациите български тенисист излиза срещу Серхий Стаховски от Украйна.

Срещата е на третия по големина стадион в комплекса – корт №1, и е трети в програмата. Тя започва в 17 часа наше време. За Гришо това ще бъде първи двубой в кариерата в основната схема на състезанието във Флорида.

В сряда Хуан Мартин дел Потро записа 18-а победа за годината. Аржентинецът, който стигна полуфинал в Индиън Уелс, се наложи над Рикардо Мело от Бразилия с 6:4, 6:4 след 81 минути игра.

Следващият съперник на Кулата от Тандил е №29 в схемата Филип Колшрайбер. Германецът измъчи Дел Потро преди дни в Калифорния, където в четвъртия кръг южноамериканецът се наложи със 7:6(3), 7:6(7) в равностоен мач.

Ветеранът Иван Любичич записа четвърто поредно поражение. 39-ият в света гологлав хърватин отстъпи на квалификанта от Италия Паоло Лоренци и №154 в ранглистата с 6:7(7), 1:6. Във втория кръг в Маями Лоренци ще срещне №17 в схемата Ришар Гаске от Франция.