Рафа, Роджър и Ноле на четвъртфинал

17-03-2011 00:00 | Станко Димов
Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал, вторият Роджър Федерер и третият в класацията Новак Джокович вече са четвъртфиналисти на тенис турнира от сериите „Мастърс 1000” в Индиън Уелс, Калифорния. Финалистът от миналата година Анди Родик обаче отпадна.

Испанският левичар надигра Сомдев Деварман от Индия със 7:5, 6:4. Рафа проби в първия сет, но азиатецът върна брейка. В края му обаче лидерът от Манакор проби пак, за да спечели частта. Във втората Надал нанесе своя удар в заключителния гейм, за да затвори мача.

В следващия кръг двукратният победител в състезанието играе с хърватския великан Иво Карлович. 208-сантиметровият играч се разправи с Алберт Монтанес от Испания със 7:6(7), 6:2.

Джокович продължи да демонстрира блестяща форма. Във втори пореден мач сърбинът дава само един гейм на съперника си. Този път Ноле надигра своя сънародник, приятел и партньор на двойки Виктор Троицки с 6:0, 6:1. Срещата продължи само един час и шест минути.

За Ноле това беше 15-а последователна победа. Той загуби само втория гейм на втория сет при сервис на Троицки.

„Играя може би най-добрия тенис в моя живот през последните три месеца. Периодът започна с финала за Davis Cup в Белград през декемвре, когато Виктор беше героят”, заяви Джокович.

Следващият съперник на шампиона в турнира от 2008 година е французинът Ришар Гаске. Той се наложи над №8 Анди Родик с 6:3, 7:6(5). Гаске взе аванс от 4:1 точки в тайбрека, но американецът изравни при 5:5. След това френският тенисист взе две разигравания, а с това и двубоя.

Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер пък се справи с американския квалификант Райън Харисън със 7:6(4), 6:3. Швейцарецът направи пробив още в първия гейм, но 18-годишният янки го върна и вкара сета в тайбрек. Следващият съперник на Федерер е неговият сънародник и приятел Станислас Вавринка, който спря Томаш Бердих след 3:6, 6:4, 6:4.

Хуан Мартин дел Потро продължава приказното си завръщане. Аржентинецът преодоля Филип Колшрайбер от Германия със 7:6(3), 7:6(7). В тайбрека на втората част Кулата от Тандил губеше с 1:6 точки, но успя да направи пълен обрат.