Федерер ще играе пак за Швейцария

11-03-2011 00:00 | Станко Димов
Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер отново ще играе за Швейцария за Davis Cup, съобщи агенция АР.

Федерер ще се опита да помогне на отбора да победи Португалия в четвъртфиналите от първа група на Евро-африканската зона на турнира като домакин и да се класира в крайна сметка за плейофите за влизане в Световната група. Двубоят е между 8 и 10 юли, като не е ясен градът домакин.

Роджър Федерер за последно игра за Швейцария за Davis Cup през септември 2009 година. Той спечели и двата си мача на сингъл при победата над Италия с 3-2 в Генуа и така отборът запази мястото си в Световната група. Бащата на близначки е записал 37 победи и 11 загуби на единично и на двойки за своята родина.

През следващия сезон обаче швейцарците без Федерер отпаднаха от елита. Тимът от страната на часовниците и шоколадите претърпя тежки поражения от Испания с 1-4 и от Казахстан с 0-5.

През този сезон тимът с капитан Северин Люти почиваше в първия кръг от 4 до 6 март и се класира директно за четвъртфиналите. Португалия пък доста изненадващо надигра с 4-1 гостуващия отбор на Словакия.