Дебютант на четвъртфинал

07-03-2011 00:00 | Станко Димов
Дебютантът в Световната група на турнира Davis Cup Казахстан поднесе изненадата в първия кръг. Отборът победи с 3-2 Чехия в Острава и се класира на четвъртфинал.

В решителния пети двубой роденият във Волгоград Михаил Кукушкин (на снимката) преодоля Ян Хайек в мача на вторите ракети с 6:4, 6:7(4), 7:6(8), 6:0. Реално срещата, и в частност класирането на тима на Егор Шалдунов, се реши в третия сет. Преди това двамата тенисисти си бяха разменили по една част.

Чехът поведе с 3:0 гейма, но Кукушкин върна брейка и така се стигна до втори тайбрек. В него Хайек стигна до сетпойнт при 8:7, но го пропиля. След това съперникът му реализира своя шанс, за да спечели при 10:8 точки. Чехът рухна и загуби четвъртата част на нула.

„Бях уверен в играта ми и показах всичко, на което съм способен. Целият отбор сме много щастливи от победата. Най-важното беше да се боря за всяка топка. Подкрепата на моите съотборници ми помогна много. Мисля, че изиграх най-добрия си мач”, призна 23-годишният Михаил Кукушкин.

На четвъртфиналите съставът на Казахстан ще гостува на Аржентина от 8 до юли.