Джокович взе титла №20

26-02-2011 00:00
Вторият в схемата Новак Джокович спечели за трети пореден път титлата от турнира в Дубай, ОАЕ, който е от категорията „АТР 500” и беше с награден фонд 1,6 милиона долара. На финала сърбина надигра водача Роджър Федерер с 6:3, 6:3 в двубой, продължил един час и 11 минути. Това бе юбилейна 20-а купа за белградчанина и втора за сезона след тази от Australian Open.

Ноле пръв нанесе удар, като проби за 2:1 гейма, след като се възползва от грешка от форхенд на съперника. След това 23-годишният белградчанин затвърди. После Федерер отрази два брейкпойнта преди да спечели подаването си в маратонски гейм и да намали на 2:3. В деветия гейм сърбинът дръпна с 40:15 на сервис на Роджър и реализира втория си сетбол, за да приключи първата част при резултат 6:3 за 34 минути игра.

Федерер стигна до първите си точки за пробив в третия гейм и реализира втората, за да поведе с 2:1. Джокович обаче върна брейка за 3:3, след като швейцареца заби топката в мрежата от лесен смач. Ноле продължи да играе уверено и при следващия сервис гейм на Роджър поведе с 40:0 и реализира третата си възможност. След това белградчанинът застана на крайнаталиния, за да подава за спечелване на титлата в Дубай. Новак поведе с 40:15 и реализира още първия мачпойнт, след последната грешка на Федерер от форхенд.

Освен купата Джокович взе чек за 386 000 долара и 500 точки за световната ранглиста. За неговия съперник останаха 181 500 долара и 300 точки за класацията на АТР.