Возняцки на финал без загубен сет

25-02-2011 00:00 | Станко Димов
Световната номер едно в тениса Каролине Возняцки се класира на втори пореден финал и записа девета последователна победа. Датчанката разгроми в Доха с 6:1, 6:1 Марион Бартоли от Франция след един час и пет минути игра. Така водачката в световната ранглиста стигна до мача за титлата в Катар, след като до момента е загубила едва седем гейма. На трибуните беше националният селекционер на България Лотар Матеус.

Каро продължи с отличното си представяне в Доха. Тя спечели първия сет с разгромното 6:1 след само 33 минути игра. В заключителния гейм датчанката сервираше, поведе с 40:15 и приключи частта с първия си ас. От своя страна Бартоли допусна множество грешки - 12, с което улесни съперничката си.

Возняцки започна с пробив и следващия сет – общо четвърти в мача. Французойката успя да спечели първия си (и единствен) сервис гейм в двубоя за 1:2 гейма. С това си и остана Марион, която до края продължи с пропуските и капитулира още при първия мачбол на скандинавката от полски произход.

Каролине приключи мача в шампионски стил с 18 печеливши удари и 13 непредизвикани грешки. Бартоли имаше 14 уинъра и цели 23 сбъркани удари.

„Играя доста добре в целия турнир. Радвам се, че стигнах до финала. Започнах на високо ниво и агресивно мача и това ми донесе успеха. Чувствах се много добре на корта”, заяви след успеха Возняцки.

Втората финалискта е втората в схемата Вера Звонарьова, която надделя над петата поставена Йелена Янкович с 6:1, 2:6, 6:4 след близо два часа игра. Рускинята стигна до мачбол в десетия гейм и триумфира, след като сръбската й опонентка изкара топката в аут.