Сьодерлинг удължи серия

18-02-2011 00:00 | Станко Димов
Водачът в схемата на турнира в Марсилия от сериите „АТР 250” Робин Сьодерлинг продължава успешната си серия. Той записа шеста поредна победа, след като се наложи трудно над участващия с „уайлд кард” Никола Маю от Франция със 7:6(8), 7:6(5) и се класира на четвъртфинал.

Четвъртият в ранглистата швед спечели само една точка повече от съперника си и го "надстреля" с 12-10 аса. Мачът продължи 101 минути. Сьодерлинг има само една загуба през 2011 година (в Мелбърн) и вече спечели две титли – в Бризбън и Ротердам.

Следващият съперник на 26-годишния тенисист от Тибро е отново французин. Това е защитаващият титлата си осми в схемата Микаел Льодра. Левичарят се справи с германеца Тобиас Камке с 6:3, 6:4. Льодра е спечелил 11 от последните си 12 двубоя в Марсилия.

Вторият поставен Томаш Бердих наниза 11 аса и постигна по един пробив във всеки сет, за да надиграе квалификанта Едоар Роже-Васлен от Франция с 6:3, 6:4. Снажният чех среща на четвъртфинал още по-високият Марин Чилич. Хърватинът надигра Филип Пецщнер от Германия със 7:6(3), 6:3.

В последния мач от вечерната сесия третият поставен руснак Михаил Южни трябваше да се бори почти два часа преди да успее да преодолее французина Жил Симон с 3:6, 6:3, 6:3.