Вера и Ким с бързи победи, Ана отпадна

18-01-2011 00:00 | Станко Димов
Втората в схемата на Откритото първенство на Австралия Вера Звонарьова записа бърз успех на старта в Мелбърн. Рускинята се наложи над Зибиле Бамер от Австрия с 6:2, 6:1 за 59 минути игра. Ким Клайстерс пък не даде и гейм на бившата номер едно Динара Сафина. Ана Иванович обаче отпадна още в първия кръг.

Звонарьова не беше затруднена от австрийската ветеранка в нито един момент на „Род Лейвър Арина”. „Стана добър мач. Вече натрупах опит и дори, когато не играя перфектния си тенис, мога да победя съперничката си. А това е най-важното нещо и това трябва да се прави на турнирите от Шлема”, коментира московчанката, която игра на финалите на последните два турнира от Голямата четворка – в Лондон и Ню Йорк.

Клайстерс, която е трета поставена, се задържа на корта само 44 минути, преди да разгроми Сафина с 6:0, 6:0. Първата част продължи само 20 минути. Финалистката от 2009 година от Русия игра под всякаква критика. Тя правеше много грешки, а белгийката, който пък загуби мача за титлата в Мелбърн през 2004 година, нижеше уинър след уинър. В крайна сметка Динара взе само 16 точки в мача срещу 51 за Ким.

Още една бивша номер едно и финалистка на Australian Open се сбогува в първия кръг. Ана Иванович, поставена под №19, отстъпи в маратонски мач на рускинята Екатерина Макарова с 6:3, 4:6, 8:10. Срещата продължи два часа и 47 минути, като само заключителният сет бе дълъг 91 минути. Сръбкинята направи цели 57 непредизвикани грешки срещу 45 на съперничката.

В решителната част Ана поведе с 3:1 гейма, но след това загуби три поредни. Тя отрази общо четири мачбола в два гейма – при 4:5 и 5:6, но накрая капитулира. След края на мача Иванович избухна в неудържим плач.

Австралия изпадна в еуфория, след като Саманта Стоусър започна с бърза победа. Петата в схемата тенисистка от Бризбън се наложи над участващата с „уайрд кард” американка Лорийн Дейвис с 6:1, 6:1.