Матю и Шабана играят за титлата

15-01-2011 00:00
Световният номер едно Ник Матю от Англия и четвъртият поставен Амър Шабана от Египет ще играят за титлата на финалите на Световните серии по скуош в Лондон,които са с награден фонд 110 000 долара.

На полуфиналите се оформиха английско и египетско дерби. В единия Матю срещна сънародника си Джеймс Уилстроп и го победи с 11:4, 11:6, 11:8. Така 30-годишният световен първенец от Шефилд записа 15-а поредна победа над своя приятел и съперник от юношеските години.

В другия двубой левичарят Шабана (на снимката на преден план) се наложи над първия в схемата Рами Ашур с 11:4, 11:5, 11:5 само за 27 минути. Шабана, който има четири световни титли, диктуваше играта от самото начало. Ашур, който получи контузия на шампионата на планетата през декември, отново изпита болки в крака и видимо намали темпото от началото на втория гейм.

Матю и 31-годишният Шабана бяха в една група на турнира в „Куинс клъб”. Египтянинът успя да спечели в най-драматичния двубой в състезанието с 5:11, 11:7, 17:15 след 63 минути игра. И двете звезди на скуоша не са печелили титлата на финалите на сериите, които преди се наричаха Супер серии.