Петя и Настя взеха гейм накрая

07-01-2011 00:00 | Станко Димов
В последния си мач на единично на финалите на Супер сериите по бадминтон в Тайпе (500 000 долара) Петя Неделчева изигра най-добрия си гейм в турнира. Въпреки това първата българка, класирала се за финалите записа трета загуба в групата. След това тя и руската й партньорка на двойки Анастасия Руских успяха да спечелят гейм, но загубиха от водачките в групата Чен и Чиен.

Неделчева отстъпи в странен мач на Пю Ин Ип от Хонконг с 24:26 и 14:21 след 36 минути игра. В първия гейм азиатката поведе с 20:14 точки, но старозагорката успя да изравни при 20:20, като отрази и шестте възможности на Пю за спечелване на частта. Петя спаси още три геймпойнта в продължението до две точки разлика, а самата тя имаше шанс да спечели при 24:23. В крайна сметка 27-годишната българка отстъпи.

Във втория гейм нямаше интрига. Неделчева губеше с 11:20, отрази три мачпойнта на състезателката от Хонконг, но капитулира. Така Петя приключи участието си в група „Б” с три загуби и 0-6 гейма.

Неделчева и руската й партньорка на двойки Анастасия Руских загубиха в дербито на група „А” срещу Вен Хсин Чен и Ю Чин Чиен от Тайван с 25:23, 13:21, 12:21 след 48 минути на корта. В първата част Петя и Настя водеха до 18-ата точка, когато бяха настигнати. После европейките трябваше да отразят четири геймпойнта, преди самите те да излязат напред при 24:23 и да спечелят първия си и единствен гейм в състезанието. В следващите два азиатките победиха с разлика.

Само за участие на заключителния турнир от Супер сериите на Петя се полагат 4250 долара на сингъл и 2500 при двойките. Тя ще вземе и по 6600 точки за световните ранглисти в двете дисциплини. На сингъл тя е №15 в класацията, а при дуетите с Настя са шести в света.