Анди Мъри триумфира в Шанхай

17-10-2010 00:00 | Станко Димов
Четвъртият в основната схема на турнира от сериите „АТР 1000” в Шанхай Анди Мъри спечели неочаквано лесно титлата. На финала той се разправи само за един час и 25 минути с третия поставен Роджър Федерер с 6:3, 6:2. Така британецът вече води с 8-5 победи срещу швейцарския си опонент.

В първата част 23-годишният шотландец наниза два пробива - първият още в стартовия гейм, и заслужено спечели сета срещу вялия си съперник.

Във втория Федерер изпусна страхотен шанс при 1:1 гейма. Той пропиля цели четири точки за пробив. Веднага след това Мъри на свой ред стигна до брейк пойнт и го реализира за 3:1. До края на финалната среща Анди продължи да прави каквото си иска на корта, постигна втори пробив и приключи на бърза ръка финалния мач.

За втората си титла през годината (след Торонто) и 16-а в своята кариера Анди Мъри прибра чек за 616 500 долара от наградния фонд и 1000 точки за световната ранглиста. За Федерер останаха 302 000 долара и 600 точки.