Федерер и Мъри спорят за купата

16-10-2010 00:00 | Станко Димов
Роджър Федерер и Анди Мъри ще се изправят за трети път тази година във финален мач. Двамата ще спорят за титлата на турнира от сериите „АТР 1000” в Шанхай с награден фонд 3,24 милиона долара.

Третият поставен Федерер се наложи над втория Новак Джокович със 7:5, 6:4 след един час и 42 минути игра. 29-годишният швейцарец показаха нехарактерна за него ефикасност при точките за пробив. Рекордьорът по титли от Големия шлем реализира три от четири възможности, докато сърбинът записа един брейк от пет шанса.

С този триумф Роджър взе нещо като реванш за загубата си от Ноле на полуфинала на Откритото първенство на Съединените щати. След този успех Федерер вече води с 11-6 победи срещу Джокович.

Анди Мъри, четвърти в схемата в Шанхай, пък се наложи сравнително лесно над аржентинеца Хуан Монако с 6:4, 6:1.

„Направих малко грешки в мача, за разлика от Хуан. Покритието на корта ми подхожда идеално – топката има висок отскок. Чувствам, че се движа добре по игрището. Последните няколко седмици имах проблеми и честно казано не очаквах, че ще стигна до финала”, призна 23-годишният шотландец.

Мъри води със 7-5 в противоборствата с Федерер. През януари Роджър го победи в спора за титлата на Australian Open с 6:3, 6:4, 7:6(11). През август Анди се реваншира на финала в Торонто с успех със 7:5, 7:5.