Петя излиза за седма титла

09-10-2010 00:00 | Станко Димов
Петя Неделчева се класира за финала на единично и на двойки на Откритото първенство на България по бадминтон с награден фонд 15 000 долара, което се провежда в столичната зала „София”. В неделя Петя ще се бори за седма титла на сингъл от турнира и четвърта поредна.

Първата в схемата националка надигра четвъртата поставена Татяна Бибик от Русия с 21:17, 21:13 за 42 минути и така достигна до мача за титлата без загубен гейм. Нейна съперничка на финала ше бъде №6 Клой Магий от Ирландия. Тя победи втората в схемата и финалистка от 2009 година Линда Зечири с 21:16, 21:9.

Петя Неделчева е на финал и на двойки заедно с рускинята Анастасия Руских. Първите в схемата европейски вицешампионки се наложиха над третите поставени Лена Фриер Кристиансен/ Мария Рьопке от Дания с 21:19, 21:10. Петя има четири купи в тази дисциплина от Откритото първенство на България. Миналата година тя спечели трофея с Руских.

На смесени двойки вторите поставени Стилиян Макарски и Дияна Димова отпаднаха на полуфинала. Българите отстъпиха на Герт Кунка (Естония) и Аманда Хогстрьом (Швеция) с 13:21, 14:21.

На финала на сингъл при мъжете ще се срещнат Пшемислав Ваха (Полша) и Кестутис Навикас (Литва), който елиминира много трудно световния шампион за юноши Виктор Акселсен (Дания) с 22:20, 22:20.