Испанец спря Надал в Банкок

02-10-2010 00:00 | Станко Димов
Съвсем неочаквано Рафаел Надал отпадна на полуфиналите на тенис турнира в Банкок на хард с награден фонд 551 000 долара. Световният номер едно загуби от друг испанец – Гийермо Гарсия-Лопес, след 6:2, 6:7(3), 3:6 за два часа и 45 минути игра.

53-ият в ранглистата Гарсия-Лопес записа първи успех срещу левичаря от Манакор в четвъртия двубой помежду им. Преди този мач Рафа не беше губил и сет срещу 27-годишния си сънародник. След добрия старт на Надал, съперникът му се добра до тайбрек във втория сет и го спечели. В решителната част Гийермо показа блестящ бекхенд с една ръка, стигна до единствената точка за пробив, реализира я и спечели мача.

За финала се класира и финландецът Ярко Ниеминен. 29-годишният левичар от Маску успя да се наложи над Бенямин Бекер от Германия с категоричното 6:3, 6:2.

До момента Ниеминен и Гарсия-Лопес са играли веднъж, при това пак в Азия. През 2004 г. в Пекин скандинавецът печели със 7:5, 6:4.