Южни спря Робредо

07-09-2010 00:00 | Станко Димов
Руснакът Михаил Южни успя да се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис. 12-ият в схемата се наложи над непоставения Томи Робредо от Испания със 7:5, 6:2, 4:6, 6:4 след три часа и пет минути игра на централния корт „Артър Еш” в Ню Йорк.

28-годишният московчанин, известен като Полковника, стигна до единствения пробив в първата част. Това стана в 11-ия гейм и след това Южни затвори спокойно сета. Руснакът нанесе своя удар в началото на втората част с нов пробив и после авторитетно я прибави в актива си.

Както обикновено се получава в мачовете на Миша, той се отпусна в третата част, Томи Робредо достигна до единствения си пробив в двубоя, който беше равен на сет. В решителната част Южни проби за 3:2. До края испанецът направи всичко по силите си да върне брейка, но не успя.

Руският тенисист за втори път стига до тази фаза в Ню Йорк след полуфинала, който игра през 2006 година. Той завърши срещата с 50 печеливши удари срещу 40 непредизвикани грешки.

Следващият съперник на Михаил Южни е победителят от двубоя на Станислас Вавринка със Сам Куери.