Джокович разнищи Фиш

06-09-2010 00:00 | Станко Димов
Третият в схемата на US Open Новак Джокович показа великолепна форма и се класира само за един час и 50 минути за четвъртфиналите в турнира от Големия шлем. Ноле срази 19-ия поставен любимец на домакините Марди Фиш с 6:3, 6:4, 6:1 на центрлния корт „Артър Еш”.

Сърбинът беше недосегаем като „Стелт”за съперника. 22-годишният Джокович размени по един пробив с американеца в първия сет, но след това до довърши с втори брейк. Фиш повече не постигна пробив до края на срещата.

В решителната трета част Ноле проби в началото и напълно пречупи своя опонент, който до края на двубоя не можа да се съвземе и буквално се предаде без да успее да вземе дори и гейм.

Финалистът от 2008 година в Ню Йорк Джокович наниза общо 30 печеливши удара – 5 аса, при 28 непредизвикани грешки. 28-годишният янки пък постигна само 13 уинъра при 30 грешки.

Следващият съперник на Новак е Гаел Монфис. В предишните четири срещи белградчанинът неизменно е печелил срещу тенисиста от Париж.