Цибулкова на първи четвъртфинал в САЩ

06-09-2010 00:00 | Станко Димов
Словачката Доминика Цибулкова за първи път в кариерата си се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис. Непоставеното миньонче от Братислава надигра 11-ата в схемата Светлана Кузнецова със 7:5, 7:6(4) в мач, изпълнен с обрати и продължил два часа и шест минути.

В първата част рускинята, която е шампионка от US Open през 2004 година, поведе с брейк, но после началният й удар я предадед. Цибулкова лесно върна брейка. Стигна се до 12-и гейм, когато Света сервираше за влизане в тайбрек. Тя обаче направи двойна грешка при сетбола.

Вторият сет се разви по сходен сценарий. Отново Кузнецова дръпна с брейк, но 21-годишната Доминика го върна. При 5:3 словачката стигна до два мачбола, но не успя да ги реализира. Този път се стигна до тайбрек. В него Цибулкова дръпна с 5:1 точки, а после стигна до 6:3 и приключи срещата при общо четвъртия си мачбол.

Словачката завърши с 21 печеливши удари (3 аса) и 25 непредизвикани грешки (4 двойни). Кузнецова допусна цели 42 непредизвикани (10 двойни) при 34 уинъра.

Следващата съперничка на Доминика Цибулкова ще бъде победителката от срещата между водачката в схемата Каролине Возняцки и Мария Шарапова. Преди четвъртфинала в САЩ словачката бе записала само едно по-добро постижение в Големия шлем – полуфинилът на миналогодишния Roland Garros.