Возняцки с победа на нула

02-09-2010 00:00 | Станко Димов
Водачката в схемата на US Open Каролине Возняцки записа първата победа без загубен гейм в тазгодишното издание на турнира от Големия шлем в Ню Йорк. Датчанката разгроми Кай-Чен Чан от Тайван с 6:0, 6:0 само за 47 минути. №357 в света Беатрис Капра продължава с изненадите и е вече в третия кръг.

Финалистката от миналото издание Возняцки спечели 52 точки при 24 загубени срещу 19-годишната азиатка. Съперничката на Каро в третия кръг ще бъде отново тайванка – Юн-Ян Чан. За първите си два мача на „Флашинг Медоус” първата поставена е загубила общо два гейма.

18-годишната Капра преодоля 18-ата поставена Ареван Резаи от Франция със 7:5, 2:6, 6:3 след повече от два часа игра. Участващата с „уайлд кард” тенисистка от Мериленд направи сензацията на турнира до момента. Следващата съперница на Беатрис ще бъде победителката от мача Мария Шарапова – Ивета Бенешова.

Седмата поставена Вера Звонарьова имаше доста проблеми във втория сет, но преодоля германката Забине Лизицки с 6:1, 7:6(5). Във втория сет финалистката от Wimbledon губеше с 4:5 и посрещаше за оставане в мача. Точно тогава обаче Лизицки се вкамени, пробивът беше върнат и се стигна до тайбрек, в който московчанката бе по-сигурна.